Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne - CKiT Iłża

Zostań gwiazdą muzyki z CKiT w Iłży!

Jeżeli zauważyłeś, że w Twoim sercu lub sercu Twojego dziecka gra muzyka – nie czekaj! Zapisz się lub swoją pociechę na zajęcia muzyczne aby odkryć pasję na lata.

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Dzieci, które mają kontakt z muzyką rozwijają się szybciej pod wieloma względami. Stają się kreatywne i wrażliwe na sztukę. Co więcej uczą się także systematyczności, pracowitości i organizacji.

Nauka śpiewu lub gry na instrumentach to nie tylko ćwiczenia techniczne. Naukę rozpoczynamy od zapoznania się z budową danego instrumentu (lub aparatu głosowego) czyli podstawowych funkcji, możliwości i zasad działania. Następnie poznajemy elementy dzieła muzycznego czyli wysokości i wartości rytmiczne nut, pauz, metrum i taktu, przedłużanie wartości nut i pauz, rytmu muzycznego, znaków chromatycznych czyli wszystkie czynniki wpływające na budowanie melodii każdego utworu muzycznego. Po zapoznaniu się z zasadami muzyki przystępujemy do ćwiczeń, które pozwolą nam najpierw prawidłowo zacząć wydobywać dźwięki danego instrumentu, później stopniowo rozwijać umiejętności gry. W trakcie zajęć poznajemy także repertuar muzyczny oraz elementy związane z historią muzyki i historią powstania poszczególnych instrumentów. 

Zajęcia muzyczne indywidualne prowadzone są raz w tygodniu. Terminy zajęć ustalane indywidualnie z każdym z instruktorów.
Cena: 220zł/miesiąc

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - ŚPIEW

Śpiew - zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych. Do wyboru emisja klasyczna lub rozrywkowa.

Instruktor: Milena Kusztal - zawodowy muzyk, wokalistka, śpiewaczka operowa. Absolwentka I i II stopnia Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zdobywczyni wielu nagród ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Marii Stankowej w Olsztynie. Występowała m.in. na scenach: Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki czy Filharmonii Poznańskiej. Koncertuje jako solistka zarówno na scenach polskich jak i europejskich. Od 2021 roku posiada uprawnienia do nauczania śpiewu w szkołach muzycznych I i II stopnia.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - PIANINO

Pianino - zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Klasę pianina prowadzi instruktor Michał Pogoda - kontrabasista, gitarzysta basowy, klawiszowiec, organista. Ukończył PSJiMR im. K. Komedy w Warszawie - gitara basowa, w klasie Jerzego Stelmaszczuka. PSM im. F. Chopina w Warszawie - kontrabas na wydziale jazzu w klasie Adama Cegielskiego oraz ś.p. Zbigniewa Wegehaupta. ISO przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie - organy w klasie Tomasza Kalisza. Doświadczony muzyk klasyczny/jazzowy/rozrywkowy. Współpracował m.in. z: Big Band "Akwarium" - Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Big Band "Mundana" w Radomiu (aktualnie) oraz z zespołami i muzykami: Sound'n'Grace, Patricia Kazadi, Monika Urlik, Sebastian Iwanowicz, Jazz Construction, B-jazz Project, Nie Jest Źle.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - PERKUSJA

Perkusja - zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych.
Instruktor: Łukasz Salitra

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - GITARA BASOWA

Gitara basowa - zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

Klasę gitary basowej prowadzi instruktor Michał Pogoda - kontrabasista, gitarzysta basowy, klawiszowiec, organista. Ukończył PSJiMR im. K. Komedy w Warszawie - gitara basowa, w klasie Jerzego Stelmaszczuka. PSM im. F. Chopina w Warszawie - kontrabas na wydziale jazzu w klasie Adama Cegielskiego oraz ś.p. Zbigniewa Wegehaupta. ISO przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie - organy w klasie Tomasza Kalisza. Doświadczony muzyk klasyczny/jazzowy/rozrywkowy. Współpracował m.in. z: Big Band "Akwarium" - Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Big Band "Mundana" w Radomiu (aktualnie) oraz z zespołami i muzykami: Sound'n'Grace, Patricia Kazadi, Monika Urlik, Sebastian Iwanowicz, Jazz Construction, B-jazz Project, Nie Jest Źle.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - SAKSOFON

Saksofon - zajęcia dla dzieci od 9 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Instruktor: Piotr Migdalski - Kapelmistrz Iłżeckiej Orkiestry Dętej, saksofonista. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Zdobył doświadczenie muzyka koncertując w orkiestrach dętych zarówno w Polsce jak i za granicą. Realizuje się także jako pedagog i instruktor-terapeuta Pracowni Muzycznej w Warsztacie Terapii Zajęciowej RSS i RON "Start" w Radomiu.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - KEYBOARD, AKORDEON, GITARA KLASYCZNA

Keyboard, gitara lub akordeon - zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Instruktor: Zbigniew Listek - muzyk oraz doświadczony instruktor CKiT, który prowadzi bezstresowe zajęcia instrumentów rozrywkowych. Zajęcia idealne dla wszystkich tych, którzy czują w sobie rozrywkową nutę.

ZAJĘCIA GRUPOWE - ZESPÓŁ KLUBU SENIORA

Zespół Klubu Seniora - zespół wokalny, który tworzą członkowie Klubu Seniora oraz Uniwersytetu III wieku w Iłży. Grupa powstała w 2005 roku i obecnie liczy 12 osób.

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele występów w środowisku lokalnym, gdzie uświetnia różnorodne imprezy. Zespół jest również zapraszany do udziału w przeglądach i prezentacjach na terenie kraju. Wielokrotnie uczestniczył w Mazowieckich Przeglądach Seniora w Warszawie. Był też gościem Międzynarodowych Targów Turystycznych w Pałacu Kultury i Sztuki. Repertuar utworów jest różny, w zależności od potrzeb i uroczystości, na których mają być wykonywane.

Instruktor: Zbigniew Listek. Seniorzy i młodzież śpiewająca, którą prowadzi pan Zbyszek byli wielokrotnie nagradzani na konkursach i przeglądach wokalnych na terenie całego województwa. W ostatnim roku na Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą jego podopieczna zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii solistów.

ZAJĘCIA GRUPOWE - CHÓR

Lubisz śpiewać?
Chcesz zrobić coś ze swoim talentem wokalnym lub podzielić się z nami swoją pasją?
Zapisz się do nowego CHÓRU CKiT w Iłży! 
Nie musisz być profesjonalnym wokalistą!
Podczas prób chóru nauczymy Cię prawidłowej emisji głosu.
Przyjdź na naszą próbę. Spotykamy się w każdą środę o godz. 18:00, w sali muzycznej na parterze, w budynku Centrum Kultury i Turystyki w Iłży, ul. Orła Białego 2
Zapraszamy osoby w każdym wieku, w szczególności osoby dorosłe.

Uczestnictwo w chórze jest bezpłatne. 

Zapisy na zajęcia muzyczne
pod numerem: 794 927 100