Spektakl “Henryk Pjoter i diabelskie nasienie”

17 marca, 2024
Data Wydarzenia:
Start o godz: 17:00
17 marca, 2024
Gdzie?
Sala Widowiskowo-Kinowa CKiT Iłża
Informacje:
48 616 31 08
ckit@ilza.pl

Spektakl „HENRYK PJOTER I DIABELSKIE NASIENIE” to parodia dramatu „Harry Potter i przeklęte dziecko” Jacka Thorne’a, Johna Tiffany’ego oraz J.K. Rowling. 

Co gdyby szkoła magii znajdowała się w Toruniu, a w drodze do niej pani z Warsu częstowałaby uczniów hot-dogami z Żabki? Jak wyglądałaby opowieść naszego dzieciństwa przeniesiona na polskie podwórko? Ten spektakl to komedia idealna dla młodszych i starszych widzów, to zabawa słowem i konwencją, barwne postaci i kultowe rekwizyty. Jednak za kurtyną śmiechu “Henryk…” opowiada także o trudach dorastania, o wartości rodziny i przyjaźni, o zagubieniu i odnajdywaniu siebie. Wprawne oko widza z pewnością wypuści z siebie łzę pomiędzy uśmiechami.

Spektakl opowiada o przyszłości Harry’ego… tzn. Henryka Pjotera, obecnie zapracowanego szefa Działu ds. Przestrzegania Magicznej Konstytucji w Trybunale Magików, ale i ojca trójki dzieci. Jedno z nich, o imieniu Albert, nie potrafi sprostać wysokiej poprzeczce, jaką jest bycie synem słynnego, celebryckiego „Wybrańca”. Tymczasem do świata polskich magików przenika zło i pojawia się ono z zupełnie nowej, niespodziewanej wcześniej strony. Zjednoczeni, a jednocześnie podstarzali już nieco bohaterowie, Henryk Pjoter, jego przyjaciółka Harmonia Folwark, jak również niespodziewany sprzymierzeniec, Darko Wiarołomny, muszą razem sprostać pojawiającemu się zagrożeniu.

Czas trwania: 80 minut.

Reżyseria i dramaturgia – Jan Orszulak
Asystent reżysera – Jędrzej Rumak
Scenografia – Elwira Romaniuk
Kierownik produkcji – Weronika Zielińska
Manager zespołu – Magdalena Bródka
PR – Magdalena Bródka, Marcelina Iwanicka

Obsada:
HENRYK PJOTER/GĘSIMORT/PANI Z WARSU – Jędrzej Rumak
HARMONIA FOLWARK – Magdalena Bródka/Marcelina Iwanicka
DARKO WIAROŁOMNY/CZAPKA WPIERNICZKA/AMOL – Jakub Gużewski
ALBERT PJOTER – Błażej Zawadzki
SYLWIO WIAROŁOMNY – Julia Kasperkowiak/Weronika Zielińska
REKINI/ROZALIA FOLWARK-ŁASICA – Weronika Zielińska/Marcelina Iwanicka

Bilety dostępne pod linkiem:
Bilety – Centrum Kultury i Turystyki w Iłży (ilza.pl)