KONCERT PIEŚNI KAWALERYJSKICH

Data Wydarzenia:
Start o godz: 16:00
15 listopada, 2023
Gdzie?
Sala Widowiskowo-Kinowa CKiT Iłża
Informacje:
48 616 31 08
ckit@ilza.pl

Koncert pieśni kawaleryjskich pt. “Przybyli ułani pod okienko” zespołu “Malowani”
REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.

Zespół „Malowani” powstał kilka lat temu przy Stowarzyszeniu Krechowiacy. Towarzystwo krzewienia edukacji historycznej im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. W zespole grają członkowie Stowarzyszenia, muzycy, towarzyszy im wokalistka Alicja Uszyńska – młoda amazonka.

Stowarzyszenie to kultywuje tradycje Kawalerii Polskiej II Rzeczpospolitej, a zespół popularyzuje nie tylko dawne, lecz też współcześnie napisane piosenki kawaleryjskie i patriotyczne, występując na wydarzeniach edukacyjnych, podczas rozmaitych uroczystości rocznicowych i patriotycznych.

Do repertuaru wplatane są również popularne piosenki z lat XX-tych, kiedy to kawalerzyści byli często obecni na rautach i przyjęciach, budząc powszechnie podziw i uznanie, w szczególności kobiet. Wiadomo… za mundurem panny sznurem, no i ułani ułani, chłopcy malowani…

Koncert ubarwiają opowieści o kawalerii, koniach, ułańskim życiu, anegdoty i żarty opowiadane przez rtm. kaw. och. Adama Sujeckiego i Urszulę Kowalczuk – miłośniczkę koni, kawalerii i kultury hipicznej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Program finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.