Koncert Jazzowy Anna Byrcyn and Sitkowski Band Two Generations

8 lipca, 2023
Data Wydarzenia:
Start o godz: 20:00
8 lipca, 2023
Gdzie?
Zamek Biskupów Krakowskich w Iłży
Informacje:
48 616 31 08
ckit@ilza.pl

Koncert zawodowej formacji jazzowej Sitkowski Band Two Generations z towarzyszeniem wspaniałej wokalistki jazzowej Anny Byrcyn. Artyści wykonają program z którym nagrali płytę dla radia Opole – są to jazzowe covery piosenek zespołu The Beatles. 


Anna Gąsienica-Byrcyn, bo tak brzmi jej pełne nazwisko, to utalentowana góralka, która urodziła się w Toronto. Ania nie tylko śpiewa, ale także gra na gitarze, fortepianie, a nawet skrzypcach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Rozpoznawalność zdobyła dzięki pojawieniu się w jedenastej edycji The Voice of Poland, gdzie pod skrzydłami Edyty Górniak doszła do finału.  Artystka zachwyciła terenów i publiczność. Niedawno światło dzienne ujrzał jej debiutancki singiel.  Wokalistka zaprezentowała się także prestiżowym konkursie debiutów podczas 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tym razem Ania Byrcyn okazała się bezkonkurencyjna i wróciła do domu z Karolinką, czyli nagrodą im. Anny Jantar.

Materiał na płytę dla radia opole zespół nagrał w składzie: Jerzy Główczewski (saksofony – sopranowy i altowy), Dawid Główczewski (saksofony – altowy i tenorowy), Tomasz Białowolski (piano Rhodesa), Maciej Sitkowski (bas) i Mirosław Sitkowski (perkusja), Ania Byrcyn (wokal). 

W takim samym składzie zespół zaprezentuje się podczas koncertu na Zamku w Iłży.

Koncert odbędzie się na górnym dziedzińcu Zamku Biskupów Krakowskich. 

Start godz. 20:00 

Bilety do nabycia na www.zamek.ilza.pl