Jarmark Sztuki Ludowej

13 sierpnia, 2023
Data Wydarzenia:
Start o godz: 11:00
13 sierpnia, 2023
Gdzie?
MGOSiR “Przystań” w Iłży
Informacje:
48 616 31 08
ckit@ilza.pl

Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne im. Adama Bednarczyka serdecznie zapraszają na XXVIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej, który odbędzie się 13 sierpnia, na terenie MGOSiR „Przystań” Iłża. 

W tym dniu przyjedzie do naszego miasteczka wielu znakomitych rękodzielników i artystów. Oprócz stałych twórców, którzy towarzyszą jarmarkowi od 28 lat, w tym roku dołączą nowi rzemieślnicy z bliższych i dalszych miejscowości. Podczas jarmarku będzie można podziwiać piękne wyroby z różnych dziedzin twórczości, takich jak: tkactwo, rzemiosło artystyczne, wikliniarstwo, lalkarstwo, malarstwo, garncarstwo, rzeźbiarstwo, haft, koronka oraz szydełkowanie. Nie zabraknie również wyrobów z drewna, papieru, słomy, sznurka, gobelinów, witraży, a także decoupage i patchwork. Oprócz twórców na Jarmarku będą obecne
Koła Gospodyń Wiejskich ze swoimi pysznymi wyrobami. W trakcie trwania imprezy będzie można także podziwiać i posłuchać
występów kapel, zespołów śpiewaczych oraz solistów prezentujących się na deskach amfiteatru. Jarmark rozpoczyna się
od godz. 11.00 i trwa do godzin wieczornych. Co roku, na zakończenie przy scenie urządzana jest potańcówka, do której przygrywa gwiazda wieczoru.