Data Wydarzenia:
Start o godz: 16:0013 września, 2023
Gdzie?
Sala Widowiskowo-Kinowa CKiT IłżaInformacje:
48 616 31 08ckit@ilza.plZapraszamy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku na inaugurację roku akademickiego 2023/2024.
Inauguracji towarzyszyć będzie KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ wykonany przez wspaniałych artystów:
Monika Świostek – sopran
Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2006), którą ukończyła z wyróżnieniem. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Anity Garanča, Izabelli Kłosińskiej i Haliny Łazarskiej. Wśród zdobytych przez nią nagród wymienić należy: I nagrodę na III Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej we Wrocławiu (2005), I nagrodę i nagrodę specjalną na VII Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2005), nagrody specjalne LXI Międzynarodowego Konkursu im. A. Dvořáka w Karlovych Varach, II nagrodę na IX Konkursie Wokalnym (Katowice 2007), I nagrodę i nagrodę specjalną na Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza (2007). Artystka została też finalistką oraz laureatką nagród specjalnych na II Międzynarodowym Konkursie im. Adama Didura (Bytom 2009), finalistką i laureatką nagród specjalnych na VII Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego (Łódź 2009), finalistką i laureatką III nagrody na II Konkursie Wokalnym im. Andrzeja Hiolskiego (Kudowa Zdrój 2013). Była stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2005-2006), Ministra Kultury (2006) i Prezydenta Miasta Radomia (2007). W 2006 roku wzięła udział w kursie interpretacji pieśni pod patronatem Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Mozarteum (Salzburger Festspiele), Niemczech, Słowenii i Szwajcarii.
Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską, Operą na Zamku w Szczecinie oraz Filharmonią Sopocką, Warmińsko-Mazurską, a także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W latach 2007-2009 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała partią Halki w operze Moniuszki. W swoim reperturze posiada też takie role, jak: tytułowe w Jolancie Czajkowskiego i Hagith Szymanowskiego, Hrabina w Weselu Figara i I Dama w Czarodziejskim flecie Mozarta, Hrabina Ceprano w Rigoletcie i Anna w Nabucco Verdiego, Tatiana w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Praskovia w Wesołej wdówce Lehara, Matka w Jasiu i Małgosi Humperdincka, Fidelia w Edgarze, Mimi w Cyganerii Pucciniego i Służebna IV w Elektrze R. Straussa. Wykonuje także wielkie dzieła i formy muzyczne (IX Symfonia Beethovena, Requiem Verdiego, VIII Symfonia Mahlera).
Natalia Dąbrówka – skrzypce
Absolwentka Akademii Muzycznych w Łodzi (w klasie prof. Michała Grabarczyka) i we Wrocławiu. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. Josefa Muziky
w Czechach, II nagroda na Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach muzycznych pod okiem m.in. Tadeusza Gadziny, Wandy Wiłkomirskiej, Nicolasa Chumachenco, Urlike Fromm-Pfeiffer. Była stypendystką Ministra Kultury, Fundacji Edukacji Międzynarodowej zDolny Śląsk, wrocławskich klubów Rotary, Rady Miejskiej Wrocławia oraz Metropolity Wrocławskiego. Koncertuje w krajach Europy i Azji, nagrała wiele płyt (m.in. nagrodzona statuetką Fryderyka 2010 płyta Haydn-Denisov z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem).
Była współzałożycielką i koncertmistrzem Lubińskiej Orkiestry Kameralnej YanTa, a następnie dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie, prowadząc jednocześnie zajęcia gry na skrzypcach w ramach oferty tego ośrodka. W roku 2016 otrzymała nagrodę Starosty Chodzieskiego oraz gazety Nasz Tygodnik Chodzieski – Wspaniali 2015 w kategorii Społecznik Roku. Koncertuje z wieloma orkiestrami, przez wiele lat prowadziła grupę II skrzypiec w Radiowej Filharmonii New Art. Jako muzyk współpracowała z wieloma znanymi i cenionymi artystami takimi jak: Krzysztof Penderecki, Vadim Brodski, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Jacek Kaspszyk, Maria Pomianowska, Edyta Geppert, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Janusz Radek i Michał Bajor, a także z wybitnymi postaciami świata jazzu m.in. gitarzystami Jarosławem Śmietaną i Markiem Napiórkowskim. Jej zainteresowania muzyczne nie ograniczają się tylko do klasyki – koncertuje z zespołami etnicznymi i etno-jazzowymi, współpracuje także z teatrami w Polsce i w Niemczech, biorąc udział
w nietypowych formach audio-wizualnych. Od 2010 roku jest muzykiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, a od września 2017 roku pełni funkcję jej dyrektora.
Rafał Krzysztof Hołub – fortepian
Pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejsuta Bacewiczów w Łodzi. Były wykładowca macierzystej uczelni, obecnie nauczyciel ZSM w Radomiu. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, wielokrotnie nagradzany na konkursach wokalnych jako pianista kameralista. W roku 2020 wydał Zbiór Aranżacji Kolęd na głos i fortepian. Główną jego domeną jest praca z wokalistami. Regularnie uczestniczy w kursach i konkursach wokalnych jako pianista konkursowy.